Mekanın Cennet Olsun Kardeşim Sözleri

mekanın cennet olsun kardeşim sözleri

mekanın cennet olsun kardeşim sözleri

mekanın cennet olsun kardeşim sözleri

Ölüm ve Başşağlığı Sözleri Yazılı

İnsanız hepimiz misafiriz bu hayatta, kardeşim artık kendi evinde. Bir an evvel toparlanmanız dileğimle, başınız sağ olsun mekânı cennet olsun.

Ömür dediğin bir yudum suysa kardeşimiz ömrünü tamamladı ve gitti. Şimdi ne kadar ağlasak da yas tutsak da onu bize geri getirmeyecek. Allahtan ailesine sabır dilerim.

Dünyanın en ağır acısıymış ölüm, ama sabrını da verir Allah. Kardeşimizin mekânını cennet ruhunu şad eylesin inşallah.

Geçmiş olduğunuz bu zor sınavda her zaman yanınızdayız. Ölüm Allah’ın emri belki gideni geri getiremeyiz ancak acılarınız bizim de acımızdır. Allah rahmet eylesin.

Yüce Yaradan bir kuluna bir acı verdiyse bil ki seni seviyordur. Çünkü O sevmediği kulunu sınamaz. Bu sınavdan başarıyla geçmen dileğimle başımız sağ olsun.

Ölüm ölen kişiyi hayatımızdan silmez, aksine o hep yanımızdadır. Belki bedeni yok ama ruhu hep bizimle beraber. Allah merhumun mekânını cennet eylesin.

taziye mesajı resimli

taziye mesajı resimli

 

Taziye Mesajları Yazılı

 

Saatsizdir ölüm ve çok zalimdir ancak şu vardır ki bir gün her canlı ölümü tadacak. Sevdiğimi o acı gerçeği tattı ve bize de arkasından dua etmek düşer. Dualarımız kabul, mekânı cennet olsun.

Dün yüzü gülüyorken, dili konuşuyorken bugün toprağa karıştı. Acımız büyük ancak isyan etmemek gerekir. Derdi veren Allah fermanı da verecektir. Başımız sağ olsun.

Bir gerçek var ki onda ölüm. Dünyada ölümden başka ne varsa yalan ve o da gerçeğine kavuştu. Gittiği yolda melekler korusun Rabbim onu kabir azabından korusun inşallah.

Acıyı çekmek zordur fakat paylaşınca azalır. Gideni geri getiremeyiz ama bil ki her zaman yanındayız. Allah mekânını cennet etsin.

Gözyaşını sil, çünkü o göklerden seni izliyor ve bu halini görmek kemiklerini sızlatıyor. Bir iyilik yapmak istiyorsan ona dua et. Dualarımızın kabul olması dileğimle Allah ruhunu şad eylesin.

Hep başkasının başına gelir sanırız ölümü, ama bugün bizi buldu. Bize de bu acıya dayanmak ve yalnızca dua etmek düşer. Rabbim onu da sevdiği kuşlardan eylesin, ruhunu şad etsin.

Kalbine dikenler batsa da katlanmak zorundayız bu acıya. Allah merhumumuzun ruhunu şad eylesin mekânını cennet etsin.